Garanti ve İade Koşulları

EPET ürünlerin, yürürlükte olan Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda Ve Yem Kanunu, Türk Gıda Kodeksi Hayvansal Gıdalarda Bulunabilecek Farmakolojik Aktif Maddelerin Sınıflandırılması Ve Maksimum Kalıntı Limitleri Yönetmeliği ve diğer mevzuat uyarınca üretildiğini temin eder. EPET tüm ürünlerin alıcılara ayıpsız ve taze olarak teslim edileceği garantisini verir ve  ürünlerinin daimi kalitesini sağlamayı taahhüt eder.

EPET, teslimat anından itibaren uygun saklama koşullarında muhafaza edilmeyen ve/veya belirtilen raf ömür sürelerinden sonraki bir tarihte tüketilen ürünlerin garantisini taahhüt etmemektedir ve tüketilmesini tavsiye etmez.

EPET, hammadde temini zorluğu ve benzeri sebeplerden ötürü ürün üzerindeki görsel tasarım değişikliklerinden dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu tür bir durum meydana geldiğinde müşteriye kesinlikle konuyla ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapar. Müşterinin kararı doğrultusunda gerekli süreç işletilir.

Yukarıda belirtilen garanti şartları satış sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Online olarak alışveriş yapan tüm müşterilerimiz bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Mesafeli satışlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda belirtilen hükme istinaden, Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar.

İade edilecek ürün, teslim alınan orijinal paketi/kutusu ile gönderilmelidir. Ürün, faturası ile birlikte orijinal ambalajında, ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz, kullanılmamış, fiziksel açıdan hasar görmemiş ve satın aldığınız durumda iade edilmelidir. Üye, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde malı EPET'e geri göndermek zorundadır.

Gönderilen faturanın arka kısmında yer alan "Ürün İade Formu" eksiksiz doldurulmalıdır. İade edilecek ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünün faturası kurumsal firma adına düzenlenmiş ise  iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş İade Faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini İade Faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Tüm iade talepleri EPET Müşteri Hizmetleri'ne bildirilmeli ve EPET'e gönderilmek üzere tarafınızdan kargo ile yollanmalıdır.

İade işleminiz gerçekleştiğinde size otomatik olarak bir bilgi e-postası gönderilecektir. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade edilen tutarın ekstrenize artı bakiye olarak yansıma süresi 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. EPET'in bu sürece herhangi bir müdahalede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.